на Литиумски електрични возила масна гума за електричен планински велосипед - Wuxi Purino International Trade Co., Ltd.
  • head_banner

електричен планински велосипед со масна гума од литиум за електрични возила

Место на потекло: Џиангсу, Кина Стил: Мултифункционален

Број на модел: ПАТНИК Брзини: 7 Брзини

Опсег по моќност: 31 – 60 km Материјал на рамката: легура на алуминиум

Големина на тркала: 20″ Максимална брзина: 30-50 км/ч

Напон: 36V Напојување: Литиумска батерија


Детали за производот

Ознаки на производи

Што е дебел велосипед?

Дебелите велосипеди се теренски велосипеди со големи гуми со ширина од четири до пет инчи.Иако на многу начини се слични на планинските велосипеди, нивните широки гуми со низок притисок обезбедуваат дополнителна влечна сила при возење, што значи дека можат да се справат со типично тешки терени, како што се кал, песок и снег.

Масните (како што се познати со љубов) во суштина можат да се справат со тешки услови за возење во кои другите велосипеди навистина се борат. 5-15 PSI, што го прави возењето преку препреки (на пр. корени на дрвја) многу попростливо.

3Пурино + Масни
1Purino + Fatty + хидраулични сопирачки

хидраулични сопирачки

Предниот и задниот систем за сопирање со диск овозможува подобра контрола и подолг животен век на системот за сопирање на е-велосипедот.

BAFANG HUB МОТОР

Овој електричен велосипед доаѓа со мотор од 250w кој го подобрува погонот, лесно е да се постигне максимална брзина од 30-50km/h на рамна улица и пат.Ако треба да возите по планински ридски пат, нерамни патеки, може да се избере електричен мотор од 350w и 500w, кои секогаш обезбедуваат доволно моќ за возачите да ги задоволат вашите потреби за велосипедизам.

2 Мотор Purino + Fatty + Bafang
МАРКА: ПУРИНО
Електричен систем
мотор Бафанг централен мотор
батерија Li-ion батерија
PAS / гас интегрирајте ја PAS плочата со блиц светло/гас за палецот
приказ Интелигентен LCD дисплеј со 5 брзини со екран
управувач Интелигентен контролер на бранови Lishui знак
полнач AC 100V-240V 2ампери
бараке систем
кочница предна и задна Tektro M300 механичка диск сопирачка
рачката на сопирачката Рачка на сопирачката Tektro EL550/555 интегрирана со ѕвонче
опрема и менувач
менувач Shimano Altus 7 брзини
запчаници Шимано 7 брзина
менувач Шимано 7 брзина
други главни компоненти
рамка Ал легура 6061
гума Кенда 26X4.0
синџир КМЦ
предна вилушка легура крути вилушка
столп&стеблото на седиштето Алуминиумска легура
калници легирани полни калници
заден носач достапни
предно LED светло LED предно светло
предизведба
опсег 50 км со ПАС, 30 км со гас
време на полнење 5-6ч
максимална брзина 25 км ЕУ
големина на пакување 155x35x80cm 50pcs/20ft 132pcs/40ft
максимално оптоварување 120 кг
Прилагодете делови
приказ LED/LCD
кочница механички/хидраулични
комплет за опрема 7/8 брзина
седло и зафат црна/кафеава
предно светло мал/голем
боја на рамката YS боја

  • Претходно:
  • Следно: