на рекреативен трицикл на отворено наместо велосипед за собирање деца - Wuxi Purino International Trade Co., Ltd.
  • head_banner

рекреативен трицикл на отворено наместо велосипед за да ги собереш децата

BAFANG HUB МОТОР

LI-ION БАТЕРИЈА

ИНТЕГРИРАЈТЕ ТАКА ЗА ПАС СО СВЕТЛО ЗА БЛИЦ/ГАЛАЦ НА ПАЛЕЦ

LCD ИНТЕЛЕГЕНТЕН ЕКРАН 5 БРЗИНИ СО ЕКРАН

ИНТЕЛЕГЕНТЕН КОНТРОЛЕР НА БРАНОВИ LISHUI ​​SIGN

AC 100V-240V 2AMPS


Детали за производот

Ознаки на производи

Превезете деца, кучиња и опрема со нашите омилени електрични карго велосипеди.Од трикови со предно оптоварување до долги опашки со непречено возење,

Достапен, но рафиниран електричен карго велосипед со прилагодени гуми кои ја подобруваат стабилноста и удобноста, додека пак го одржуваат товарот ниско и лесно се товари.

3Пурино+ Харли масти
2Пурино+ Харли масти

товарниот електричен велосипед може да го промени начинот на кој го живеете вашиот живот.Бакнувајте збогум на вашиот теренец и будете се секој ден знаејќи дека вашиот велосипед ќе ви помогне да го доживеете секојдневното, како и величественото, во сосема ново светло.Спуштете ги децата пред училишните порти и тргнете за да ја завршите вашата неделна продавница, без да губите време во сообраќајот и благодарение на помошта од електричниот мотор, избркајте го тоа.

Дали дебелите велосипеди се добри за почетници?

Дебелите велосипеди се добри за почетниците затоа што се многу простливи ако возите велосипед по нерамни или нестабилни терени.Сепак, дебелите велосипеди се бавни и тешки велосипеди, и затоа може да бараат поголем напор за педали.

Дали ќе одлучите да купите дебел велосипед или не, треба првенствено да зависи од видот на површините на кои планирате да возите велосипед.Општо земено, дебелите велосипеди не се добри велосипеди за патници (освен ако не живеете некаде каде што барате многу да возите велосипед преку песок или снег).

1 Пурино + Харли маст
МАРКА: ПУРИНО
Електричен систем
мотор Бафанг централен мотор
батерија Li-ion батерија
PAS / гас интегрирајте ја PAS плочата со блиц светло/гас за палецот
приказ Интелигентен LCD дисплеј со 5 брзини со екран
управувач Интелигентен контролер на бранови Lishui знак
полнач AC 100V-240V 2ампери
бараке систем
кочница предна и задна Tektro M300 механичка диск сопирачка
рачката на сопирачката Рачка на сопирачката Tektro EL550/555 интегрирана со ѕвонче
опрема и менувач
менувач Shimano Altus 7 брзини
запчаници Шимано 7 брзина
менувач Шимано 7 брзина
други главни компоненти
рамка Ал легура 6061
гума Кенда 26X4.0
синџир КМЦ
предна вилушка легура крути вилушка
столп&стеблото на седиштето Алуминиумска легура
калници легирани полни калници
заден носач достапни
предно LED светло LED предно светло
предизведба
опсег 50 км со ПАС, 30 км со гас
време на полнење 5-6ч
максимална брзина 25 км ЕУ
големина на пакување 165x35x80cm 50pcs/20ft 132pcs/40ft
максимално оптоварување 120 кг
Прилагодете делови
приказ LED/LCD
кочница механички/хидраулични
комплет за опрема 7/8 брзина
седло и зафат црна/кафеава
предно светло мал/голем
предна вилушка суспензија / вилушка со двојна пружина
големината и бојата на гумата црн/бел ѕид (планина/свила)
боја на рамката YS боја

  • Претходно:
  • Следно: